5 Aralık 2013 Perşembe

Yeni Yıl Yeni Umutlar demek..

     Her yeni yılda yeni umutlarla evimizde hazırlıklar yapılır, yapay çam ağacımız süslenir. Kapı çelengimiz asılır. Penceremize evimizi koruyan ışıklı melekler takılır. Henüz bunları yapamadık ama sizlere nette çok cici görseller yakaladım umarım beğenirsiniz.. Bazılarını satın alsakta evde o kadar çok şeyi değerlendirebiliri ki burada biraz bunlara da değinmiş olacağım.. Aralık ayı boyunca yeni yıl la ilgili herşeyi paylaşalım olur mu?. 


Bahçenize balkonunuza renkli fenerler koyabilirsiniz. 


 Merdiven yanına evinizde bulunan saksı çiçeğini şık bir çam ağacına dönüştürebilirsiniz. Minik kesilen kar tanelerini kuru dallarla birleştirip bir vazoda kar havası estirebilirsiniz Boş bir duvara böyle bir çam ağacına ne dersiniz..


Galvaniz süt güğümüne parlak ve renkli toplar koyarak havayı bir anda değiştirebilirsiniz.. 


Buna bayıldım. hepi topu bir mum, bardak, renkli iki avuç kadar boncuk 

Ya bunlara ne demeli.. mum etrafına sarılan desenli bordür kağıt banttan ibaret..Geçen yılbaşı masamızda buna benzer bir tabak hazırladığımı hatırlıyorum..Yeşille kırmızı yeni yıla en çok  yakışan renkler değil mi?  Örgü eldivenleriniz çoraplarınız varsa sizde küçük hediyeleri bunlara koyabilirsiniz.

İlla bir çam olsun derseniz şimdiden limon dilimlerini kurutun ve çam yapraklarını toparlayın gerisi kolay.Bahçe kapısına böyle bir çeleng astığınızda nasıl bir değişim yaratacak, ortada.. 
Her türlü malzeme ile yapabileceğiniz bu farklı şekildeki süslerle bir duvarınıza çam ağacı kondurabilirsiniz. Yeni yıla uygun renklerde hazırlayacağınız bu runner masanızı süslemeye yetecek.


Devamı gelecek....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder