11 Ekim 2012 Perşembe

Walpaper/ Duvar kağıtları


 Duvarlarınızı dekore ederken estetik ve görsel unsurların yanısıra  beraberinde günümüz teknolojisinin getirdiği bazı avantajlara da  extra dan sahip olursunuz. 

SiLiNEBiLiR ;  Yeni nesil duvar kağıtları silinebilir özelliktedir  Islak ve nemli bezle doğal sabunlu su ile silinebilir temizlenebilir .

ÖRTÜCÜ : Yeni nesil duvar kağıtları ,esnek ve sağlam yapısı sayesinde duvarlarınızdaki yüzey hatalarını çatlama ve kabarmaları örter
ALEVE DAYANIKLI KOLAY ALEV ALMAZ  Yeni  Nesil duvar kağıtları Avrupa birliğinde  EN – 235 normlarında belirtilen özelliklerde aleve karşı dirençli üretilmektedir.

SES İZOLASYONU  ; Bazı yeni nesil duvar kağıtları yumuşak ve dokulu olanlar  duvarlarda  ses izolasyonu sağlar. Profosyonel kullanımlar için özel üretilmiş akustik duvar kaplamalarda  olmakla beraber ev için üretilmiş yumuşak dokulu tekstürlü bazı duvar kağıtları size bu avantajıda  sağlar.

ISI İZOLASYONU ; Yeni nesil duvar kağıtları yapısındaki ham kağıt vinil ve bazı püskürtme dokulu duvar kağıtları duvarlarda % 20 lere varan ısı izolasyonu sağlayabiliyorlar.

SAĞLIK:Yeni nesil duvar kağıtları üretimi Avrupa birliği ülkelerinde   yetkili sertifika kuruluşları tarafından test edilip onaylanma mecburiyeti vardır.  Hijyen ve sağlıklı olduğu yine kalite ve renk solmazlık testleri  yapılmaktadır.
İçerisinde kanserojen madde kullanımı alerjen maddeler olup olmadığı denetlenip sertifikalar ile tesbit edilmektedir.özellikle ucuz üretim yapan bazı  üretici firmalar ve merdiven altı üretim yapan bazı üreticiler bunu göz ardı edebilmektedir.  Satıcınızdan mutlaka ürünün sağlıkla ile ilgili sertifikalarının olup olmadığını sorunuz

BEBEKLER İÇİN DOĞAL DUVAR KAĞITLARI ; Bebekler için Ham Kağıt ve kök boyalardan üretilmiş Özel bebek odası  Duvar kağıtları da piyasada bulmak mümkündür.
UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİKTİR  ; Yeni nesil duvar kağıtları eski duvar kağıtlarına ve duvar kaplama malzemelerine göre uzun seneler solmama ve kalite ömrüne sahiptir.

BİNLERCE RENK BİNLERCE DESEN ; Günümüzde Yeni nesil duvar kağıtları çok geniş ürün yelpazesine sahiptir  


Kaynak: İrfan Güçyener
Prodecorate Duvar kağıdı Yener Yapı
Kaynak: , buradan..
1 yorum:

  1. Bu kadar çeşit ve renk duvar kağıdı arasından seçim yapmak çok zor...:))Dekorasyon stilinizi belirledikten sonra seçim yapmak daha kolay olacaktır..Sevgiler..Aida

    YanıtlaSil